Styrelsen

Om ossRFSL

Här hittar du information om vem som är förtroendevalda på RFSL Uppsala året 2018.

Styrelsen

Du kan nå hela den förtroendevalda styrelsen på styrelsen@uppsala.rfsl.se

Ordförande
Saga Karlsson
saga@uppsala.rfsl.se, även uppsala@rfsl.se
079-3470736
Kassör
Adrian Kunce
adrian@uppsala.rfsl.se, även ekonomi@uppsala.rfsl.se
073-1545631
Ledamot
Anna Baral
anna@uppsala.rfsl.se
Ledamot
Sinchan Biswas
sinchan@uppsala.rfsl.se
Ledamot
Nina Henriksson
nina@uppsala.rfsl.se
Suppleant
Queen Ceitlin Asiimwe
queenceitlin@uppsala.rfsl.se

 

Valberedning

Valberedningen nås på valberedning@uppsala.rfsl.se

I valberedningen sitter Christopher Enblom, Martin Holm, och Jim Pira (suppleant)

Revisorer

Föreningens revisorer är Lennart Ström och Promethea Echenique